Programy umożliwiające zarabianie na udostępnianiu własnego internetu cieszą się rosnącą popularnością. Poza dobrze znanymi rozwiązaniami, takimi jak HoneyGain, projekt Grass spotkał się z prawdziwą euforią, kiedy nagrodził użytkowników dużymi porcjami kryptowalut. Przedstawiamy podobne programy, które mogą być interesującą alternatywą.
Jak działają te programy?
Mechanizm działania opiera się na udostępnianiu zasobów internetu – użytkownik dzieli się swoim ruchem sieciowym oraz anonimowymi danymi. Te zasoby są wykorzystywane m.in. do trenowania modeli sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT.
Z technicznego punktu widzenia wystarczy zainstalować aplikację lub wtyczkę, a proces zarabiania zaczyna działać automatycznie w tle. Udostępnianie internetu przynosi punkty lub inną formę wynagrodzenia, które można zamienić na pieniądze lub kryptowaluty po osiągnięciu określonego progu.
Co ważne:
- Programy tego typu nie obciążają znacząco komputera ani łącza internetowego.
- Dane przesyłane są w sposób minimalny i bezpieczny.
- Możesz w każdej chwili wstrzymać działanie aplikacji, wyłączając ją.
Większość tych rozwiązań jest przeznaczona na komputery i laptopy, ale istnieje także opcja korzystania ze smartfona – wystarczy zainstalować przeglądarkę Mises (dostępną na Androida i iOS), która obsługuje większość wtyczek dostępnych na komputerach.
Pi Network
Pi Network to aplikacja na smartfony, w której codziennie klikamy guzik, po czym rozpoczyna się generowanie („kopanie”) kryptowaluty PI. Wkrótce planowane jest przejście kryptowaluty do Mainnetu (grudzień/styczeń) i możliwość jej sprzedaży.
Podczas zakładania konta podaj kod „Quitri„.
Teneo Protocol
Dostępne na komputerze oraz smartfonie. Rejestracji dokonujemy po zainstalowaniu wtyczki. Pamiętaj aby w polu „Invitational code (optional)” podać kod: 8VK8N – zagwarantuje on dodatkowe 2500 punktów.
Bądź cierpliwy
Nie licz na szybkie zyski. Programy tego typu wymagają cierpliwości – czasem może minąć kilka tygodni lub nawet miesięcy, zanim zobaczysz pierwsze rezultaty i będziesz mógł liczyć zyski.
Grass, który cieszy się dużym uznaniem, wypłacił tokeny swoim użytkownikom dopiero po 9 miesiącach od startu (od stycznia do września 2024 r.). Choć można dołączyć do niego w każdej chwili, największe zyski zazwyczaj przypadają tym, którzy zaangażowali się we wczesnej fazie projektu.
Tratuj to jako dodatek, a nie jako podstawę do zarobków
Opisywane tu projekty zostały wybrane na podstawie ich potencjału i społecznego poparcia – wszystkie mają ponad 500 tysięcy obserwujących na platformie X (Twitter). To solidny dowód ich wiarygodności, choć nie gwarantuje sukcesu.
Idealne podejście to traktowanie tych inicjatyw jako dodatkowe źródło potencjalnego zarobku. Należy jednak liczyć się z ryzykiem, że niektóre projekty mogą nie przynieść oczekiwanych zysków, a nawet upaść.
HoneyGain chociaż generuje względnie małe zyski działa stabilnie od lat, a nowe projekty, takie jak Grass, wprowadzają innowacje w oparciu o społecznościowe wsparcie dla sztucznej inteligencji. Pamiętaj jednak, że cierpliwość jest kluczowa – zyski mogą pojawić się dopiero po dłuższym czasie.
Podsumowanie
Internet wciąż otwiera przed nami nowe możliwości, a zarabianie na udostępnianiu własnego łącza to jedna z nich. To prosta opcja na pasywny dochód, która nie wymaga zaangażowania ani nakładu pracy.
Czy to rewolucja w sposobie zarabiania online? Czas pokaże. Możesz podjąć decyzję już dziś – dołączysz do tych, którzy wykorzystują tę szansę, czy pozwolisz jej przejść obok?