Limercoin – symulowane kopanie kryptowalut

Limercoin - symulowane kopanie kryptowalut

Limercoin jest internetowym symulatorem wydobywania kryptowalut, który imituje używanie prawdziwych koparek służących do wydobywania kryptowalut. Przy tym wszystkim gra pozwala zarobić prawdziwe pieniądze pod postacią 3 kryptowalut – Bitcoin, Dogecoin lub Litecoin symulując ich wydobycie.

O co tu chodzi

Limercoin to strona internetowa, którą można w pewnym ogólniku nazwać grą w grze. Strona powala wczuć się w górnika kryptowalutowego, który za pomocą zakupionych wirutalnych koparek zwiększa swoją moc wydobywczą. Zdobytą moc można przeznaczać na zakup kolejnych koparek zwiększających jeszcze bardziej zyski lub na kryptowaluty, które można w każdej chwili wypłacić.

Strona nie wymaga żadnej inwestycji, choć można takowe poczynić aby kupić koparki za własne zewnętrzne środki. Można zbudować swoje kryptowalutowe “imperium” za darmo od zera korzystając z dostępnych metod. Tymi metodami są głównie mini gry, za których ukończenie odrobinę zwiększa się moc wydobycia.

Początek

Po pierwszym zalogowaniu trafiasz do swojego garażu, w którym będziesz rozwijał swoje imperium. Na razie jest puste. Twoim zadaniem jest zapełnić go koparkami. Po lewej znajdziesz główny panel, który pokazuje Ci aktualne wydobycie liczone w GH/s (gigahercach na sekund). Im większą moc posiadasz w stosunku do “Total pools power” tym większy będzie Twój udział zysku w kolejnym wydobytym bloku.

  • My total power – Twoja całkowita moc wydobywcz. Można ją podnosić przez ukończanie minigier na 24 godziny lub stale kupując kolejne koparki
  • Total pools power – całkowita moc wydobywcza wszystkich użytkowników strony, gier i koparek jakich używają. Im większą masz moc w stosunku do całkowitej puli tym większy będzie Twój zysk
  • Block reward – nagroda jaka zostanie proporcjonalnie podzielona między wszystkich użytkowników zgodnie z mocą jaką włożyli w wydobycie bloku
  • Next block – czas do wydobycia kolejnego bloku kryptowalut a tym samym podziału zysków między aktywnych użytkowników. Każdy nowy blok wydobywany jest co 10 minut przez 24 godziny na dobę
  • Guzik “Power distribution” – pod tym guzikiem można podzielić procentowo wedle własnego uznania moc między 4 dostępne kryptowaluty. To ty decydujesz czy chcesz zarabiać prawdziwe pieniądze, czy może na przykład zbierać LMT dla lepszych koparek
garaż Limercoin pasywne zarabianie

Minigry zwiększające wydobycie

Minigry są jedną z głównych aktywności na stronie, zwłaszcza jeśli nie zamierzasz inwestować własnych środków. Na ten moment dostępnych jest 5 gier, które znane są jako typowe “zabijacze czasu” popularne wśród użytkowników gier mobilnych. Znajdziemy tu między innymi coś na wzrór Flappy Birds, 2048, czy Match3.

Ukończenie każdej gierki zajmuje parędziesiąt sekund, za które otrzymamy wzrost wydobycia na poziomie 180-268GH/s. Zdobyta premia ważna jest przez 24 godziny od ukończenia gry. Każdą grę można ukończyć 30 razy dziennie dla powiększenia mocy wydobycia co daje łącznie 150 możliwości rozrostu dziennie.

kliknij zdjęcie aby powiększyć

Market - zakup koparek

W markecie można zakupywać koparki. Koparki są podzielone na średnie i duże – według rozmiaru. Zanim jednak zakupisz koparkę najpierw musisz posiadać półki, na których owe koparki zostaną postawione. Można je zakupić w zakładce Racks. Na jednej półce mogą stać 2 średnie lub 1 duża koparka.

Wydawałoby się, że im droższa a tym samym wydajniejsza koparka, tym powinna być proporcjonalnie tańsza do swoich mniejszych odpowiedników. Nie w tym wypadku. Twój garaż ma ograniczoną przestrzeń, dlatego istnieje tu odwrotny system. Im lepsza koparka tym droższa i mniej wydolna w stosunku do tańszych wersji.

Kupować więc drogie czy małe koparki a później sukcesywnie je wymieniać? Cóż to zależy od strategii jaką obejmiesz i jaką wiążesz przyszłość z grą. Jeśli nie masz pewności najlepiej to wypośrodkować kupując koparki ze średniego pułapu.

market Limercoin

Czy warto inwestować własne środki?

Na pytanie czy warto, niestety zawsze musisz odpowiedzieć samodzielnie. Sytuacja strony i cen kryptowalut zmienia się codziennie, przez co każdego dnia odpowiedź może być inna. Na pewno dobre podejście do tematu i poczynienie rozsądnych inwestycji jest sposobem dla rozwoju pasywnego zysku. Trzeba tu jednak wziąć pod uwagę parę czynników.

Inwestując jesteś zależny od kursu kryptowaluty, którą wydobywasz i prognoz jakie jej wróżysz w przyszłości. Jesteś też zależny od innych użytkowników strony. Im więcej oni kupują koparek, tym mniej Twoje koparki mają udziału w podziale zysków.

To jak rozwija się strona jest sprawą nieustannie dynamiczną. Każdego dnia, tygodnia i miesiąca rośnie moc wydobywcza wśród wszystkich użytkowników a co za tym idzie Twoje koparki tracą na wydajności.

W pierwszej kolejności powinieneś policzyć po ilu dniach zakupiona koparka zwróci koszt jaki na nią wydałeś. Wszystko potem to już czysty Twój zysk. Twoje szacunki wyglądają optymistycznie? Kupuj!

Naszym zdaniem jednak nie warto marnować czas na Limercoin. Stronę należy potraktować bardziej jako ciekawostkę i zabawę jeśli już naprawdę nie masz co robić. Potencjalne zyski są bardzo małe i znajdziesz dużo lepsze propozycje dla zaangażowania własnego czasu i ewentualnie pieniędzy na naszej stronie.

Pamiętaj przede wszystkim, że Limercoin nie jest żadną instytucją a prywatną stroną internetową w formie gry. Zakupione koparki nie są Twoją prywatną własnością, którą możesz potem odsprzedać a wirtualnym ich odpowiednikiem. Strona w każdej chwili może zakończyć działalność, wtedy wszystkie zakupione koparki i zainwestowane środki zwyczajnie przepadną.

Nasza ocena

Potencjalny zarobek
1.5/10

Nie warto traktować strony pod kątem zarobkowym. Jest to wręcz marnowanie czasu.

Frajda z korzystania

6.5/10

Całkiem przyjemnie jest klikać i obserwować jak Twój "biznes" się rozwija. Jest to poniekąd uzależniające.

Poziom trudności

1.75/10

Strona jest łatwa do zrozumienia i obsługi.

Podsumowanie

Limercoin można traktować jako zabawny sposób na pasywny zarobek. Dla niektórych może być to odstresowywująca zabawa podczas grania w minigry i obserwacji jak Twój garaż się rozwija. Dla innych będzie to patent na zysk.

Jak w każdej grze, w której otrzymujemy niejako pieniądze “za darmo”, trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać niewidomo jakich zysków. Im lepiej i im szybciej przygotujesz konto pod pasywne zarabianie, tym większy i bardziej stabilny zysk będzie do Ciebie płynął każdego dnia. Ogólnie jednak jest masa lepszych sposobów na zarobek i poświęcaniu czas na Limercoin jest dość bezzasadne.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 1 głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka