Programy typu HYIP – czym są i jak funkcjonują

Programy typu HYIP - czym są i jak funkcjonują

Ostatnio coraz częściej napotykamy się na różne wzmianki, które zaczynają promować programy typu HYIP. Mimo iż zdawało się, że zaczynają one umierać śmiercią naturalną, ich mnogość wręcz przybiera na sile. Cechą charakterystyczną programów HYIP jest to, że obiecują one bardzo wysokie stopy zwrotu. O czym jednak rzadko wspominają promotorzy HYIPÓW, niosą one ze sobą znaczne ryzyko utraty kapitału. Pomówmy więc sobie czym są programy HYIP i czy warto poświęcić im uwagę a tym bardziej własne pieniądze.

Spis treści

Czym jest HYIP?

HYIP (High Yield Investment Program), czyli internetowe programy inwestycyjne, wyróżniają się często niespotykanymi nigdzie indziej zyskami w bardzo krótkim czasie. Oczywiście takie obietnice zysków nie są oferowane bez powodu. Mają one przyciągnąć osoby poszukujące szybkiego zysku do zarejestrowania się i wpłacenia kapitału.

To z kolei przekłada się na większy przepływ środków do programu, a właściwie do twórców, którzy głównym celem mają w pewnym momencie zniknąć z funduszami. Niemniej jednak, część osób zarabia w takich programach niemałe pieniądze. Niestety skutkiem ubocznym jest to że, zdecydowana większość traci jeszcze więcej.

Jak wygląda zarabianie w takich programach?

Zarabianie w programach HYIP przypomina działanie programów typu revshare, ale z istotną różnicą – niekoniecznie trzeba angażować się w dodatkowe aktywności, by czerpać zyski. Najczęściej wystarcza jedynie wpłata kapitału i oczekiwanie na wypłatę po określonym czasie. Jednakże szansa na wypłatę przed upadkiem programu jest niepewna.

Nie należy również zapominać o możliwości polecania programu innym osobom, bez czego taki program nie miałby sensu. Czasami system poleceń jest głównym motorem napędowym tego typu programu generującym największe zyski. Za pomocą swojego unikalnego linku (reflinka) i dokonanej przez zarejestrowanych użytkowników wpłaty, można również otrzymać dodatkowe korzyści finansowe.

Skąd pochodzą środki na wypłaty w programach HYIP?

W programach HYIP środki na wypłaty zazwyczaj pochodzą wyłącznie z wpłat kolejnych użytkowników, choć twórcy często starają się to ukryć. W rzeczywistości działają one podobnie do klasycznych piramid finansowych, które zazwyczaj skazane są na krótkotrwałe istnienie.

W końcu nadchodzi moment, gdy zobowiązania finansowe przewyższają środki wpłacane przez nowych uczestników programu. Wtedy twórcy wiedzą, że koszty wypłat przewyższą kwotę wpłacanych środków. To jest dla nich najlepszy moment aby zniknąć z pieniędzmi wszystkich użytkowników.

Czy programy HYIP faktycznie przynoszą zyski?

Choć programy HYIP zazwyczaj są tworzone z myślą o zyskach dla ich twórców, to jednak zwykli użytkownicy również mogą na nich zarabiać. Niemniej jednak, udaje się to zazwyczaj tylko osobom, które zarejestrowały się jako pierwsze. Kluczowe jest szybkie wycofanie środków przed upadkiem programu, co nie zawsze jest możliwe. Wyjątkiem są bardzo mocno promowane programy, które przyciągają nowych inwestorów i utrzymują się dłużej na rynku, ale oferują niższe stopy zwrotu.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego twórcy programów decydują się w ogóle wypłacać środki użytkownikom, zamiast zatrzymać je dla siebie. Odpowiedź jest prosta: to buduje wiarygodność programu, co przekłada się na większą liczbę nowych inwestorów gotowych zainwestować i promować stronę dalej. Oczywiście samo wypłacanie pieniędzy nie wystarcza, aby zachęcić innych do polecania strony, dlatego istotny jest także program partnerski. Dzięki niemu osoby, które polecają nowych inwestorów, mogą liczyć na dodatkowe korzyści finansowe.

Jak wygląda wypłata z programu HYIP?

Programy HYIP, ze względu na swój specyficzny charakter i ryzyko utraty kapitału, wzbudzają kontrowersje. Dlatego nie można wypłacić z nich środków bezpośrednio na konto bankowe lub PayPal, który często nie obsługuje tego rodzaju stron. Do przeprowadzania transakcji konieczne jest korzystanie z dodatkowych portfeli internetowych, akceptowanych przez dany program. Często są to kryptowaluty lub mniej restrykcyjne portfele stawiające na zysk zamiast bezpieczeństwo klientów.

Programy HYIP opinie społeczności

Zazwyczaj opinie o HYIP są bardzo skrajne i zależne od tego, po której stronie barykady znalazł się konkretny “inwestor”. Wcześni donejtorzy wychodzą z wielkim uśmiechem na ustach i pełnymi kieszeniami. Zawsze jednak z takich programów wychodzi o wiele liczniejsza rzesza osób pokrzywdzonych. Niektórzy naiwne osoby wierzące w ogromne i stabilne zyski potrafią inwestować niemal większość majątków dla chęci szybkiego zysku. Jeśli taka osoba wejdzie w trakcie “śmierci” programu zostaje absolutnie z niczym.

Z tych powodów programy HYIP opinie mają jak najgorsze wśród społeczności wszelkiej maści inwestorów. Uchodzą one za niemoralne a wręcz oszukańcze i często uczestnictwo w nich wiąże się z procesami karnymi. Osoby, które miały świadomość lub też duże podejrzenienie istnienia piramidy finansowej narażają się również na kłopoty karne.

HYIP i legalność oraz kwestie prawne

O piramidzie finansowej słyszał niemal każdy, i nawet jeśli nie wie co to doładnie oznacza, wolałby trzymać się od niej z daleka. Dopóki nie zostaną wytoczone procesy i przekręty finansowe nie zostaną udowodnione, nie można żadnej firmy/programu/inwestycji nazywać legalnie piramidą. Powstało więc pojęcie HYIP, które brzmi tajemniczno, oferuje duży zysk, jednak nie do końca wiadomo czym ono jest.

Prawda jest taka, że programy oparte na piramidzie finansowej nazywanymi sprytnie HYIP są ścigane i tropione niemal na całym świecie. Na pierwszej linii ściganych osób są oczywiście osoby tworzące i zarządzające takimi stronami. Ich znalezienie nie jest jednak łatwe – zazwyczaj firmy zarejestrowane są na tak zwanych słupów, do tego środki wpłacane przez osoby zazwyczaj trafiają do krajów o wysokim poziomie tajemnicy bankowej takich jak Kajmany czy Panama. Następnie są wielokrotnie transferowane przez dziesiątki kont, za pomocą słupów, przez co istnieje mała szansa na odzyskanie środków wpłacanych przez inwestorów.

Inwestorzy z grupy “Net Winners” czyli tacy, którzy zarobili jako pierwsi na programach również nie są bezpieczni. Po ogłoszeniu nielegalności procederu i sklasyfikowaniu go jako piramidy finansowej od takich osób zaczyna się egzekwować zwrot zysków, celem pokrycia strat reszty pokrzywdzonych.

Jeszcze większe nieprzyjemności czekają osoby promujące programy HYIP z pełną świadomością jego struktury. Jeśli nie znikną z sieci na równi z programem względem nich często zasądza się areszt i ciągnie do odpowiedzialności karnej. Kara może okazać się surowa – promotor sądzony według polskiego kodeksu karnego podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Forsawsieci.pl a programy HYIP

Swego czasu zastanawialiśmy się, czy nie publikować programów HYIP na łamach naszej strony. Duża liczba naszych czytelników nie czyta jednak regulaminów, co widzimy po różnych zapytaniach kierowanych do naszej redakcji.

Stawiamy na pewne promocje, które przyniosą 100% zysku po skorzystaniu z naszych instrukcji. Chcemy aby każda osoba wyszła w pełni zadowolona zdobywając być może swój pierwszy bonus za pośrednictwem internetu. 

Korzystając z forsawsieci.pl możesz liczyć tylko na pewne promocje, zweryfikowane przez dziesiątki osób.

Podsumowanie

Programy HYIP z jakiegoś powodu zaczynają przeżywać swoją drugą młodość. Stron zajmujących się takim procederem istnieje bardzo wiele i wiele osób inwestuje w nie swoje środki. Część z nich robi to świadomie licząc na wyjście w odpowiednim momencie, część niestety jest zwodzona i oszukiwana. Zachęcają one przede wszystkim niskim minimalnym depozytem i obietnicą szybkich zysków. Jednak programy tego typu zdecydowanie nie stanowią stabilnego źródła dochodów i mogą prowadzić do utraty całego kapitału. Dlatego inwestowanie pieniędzy, których strata byłaby trudna do zniesienia, jest co najmniej nieodpowiedzialne.

Pozostań po legalnej stronie i korzystaj ze sprawdzonych promocji. Wszystkie oferty publikowane na łamach naszej strony są gruntownie przebadane i testowanie przez nas samych. Dokładamy wszelkich starań aby wraz z najlepszymi promocjami publikować dokładne instrukcje uzyskania poszczególnych bonusów. Przejrzyj dostępne oferty i zgarniaj internetowe premie!

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 6 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka