Największe Airdropy w historii

Największe Airdropy w historii

Airdropy to w skrócie mówiąc darmowa dystrybucja tokenów oraz kryptowalut dla użytkowników. Czasem te kwoty wydają się tak wielkie, że aż niemożliwe do osiągnięcia. Nierzadko są to sumy sięgające tysięcy a nawet dziesiątek tysięcy dolarów przekazanych użytkownikom za darmo. Dzisiaj przedstawimy największe i najbardziej dochodowe Airdropy jakie miały miejsce od 2020 roku w świecie kryptowalut, oraz co trzeba było zrobić aby je uzyskać.

Spis treści

Top 6 współczesnych Airdropów od 2020 roku

Uniswap

17 września 2020 każdy użytkownik, który wszedł w interakcję z nowo powstającą platformą otrzymał darmowe tokeny $UNI w wysokości co najmniej 400 sztuk. W tym dniu, czyli dniu debiutu tokenu na giełdzie cena wynosiła 7,10$ za sztukę co daje wynik przynajmniej 2840$ zysku.

Dla wytrwałych, którzy nie sprzedali tokenu od razu i utrzymali go przez ponad pół roku aż do 8 maja 2021 roku czekał o wiele większy zysk. Mogli on bowiem za niego otrzymać cenę jednostkową 42,48$ czyli łącznie prawie 64.000 zł przy 400 tokenach.

Był to największy Airdrop w dotychczasowej historii kryptowalut pod względem wartości rozdając łącznie niemal 6,5 miliarda dolarów 250 tysiącom użytkowników. Rozbudził on wśród społeczności apetyt na więcej.

ApeCoin

Firma odpowiedzialna za ApeCoin pragnąc narobić szumu wokół swojej marki zorganizowała duży zrzut w 2022 roku. Dla wszystkich posiadaczy tokena BAYC i MAYC i/lub posiadaczy NFT czekał Airdrop. Użytkownicy według różnych kryteriów zostali nagrodzeni odmienną liczbą tokenów, jednak nie mniej niż 2048 APE.

W dniu zrzutu cena tokena wynosiła 7,33$ przynosząc 5-cio cyfrowe kwoty zysku szczęśliwcom. Zrzut Ape chociaż pozwolił zarobić jeszcze więcej niż Uniswap zajmuje drugie miejsce ze względu na mniejszą popularność i dwukrotnie mniejszą wartość wszystkich zrzuconych tokenów.

dYdX

Trzeci największy Airdrop w historii należy do zdecentralizowanej giełdy działającej od 2017 roku. Nie było wiele informacji o planowanym zrzucie, jednak wszyscy użytkownicy, którzy do 26 lipca 2021 roku dokonali na niej jakiejkolwiek akcji np. handlu zakupu/sprzedaży dowolnej kryptowaluty otrzymali zrzut do 1000$ (zazwyczaj ponad 400$) w tokenie DYDX. Łącznie nagrodzonych zostało 64.000 użytkowników.

Arbitrum

Arbitrum był największym zrzutem w 2023 roku dzieląc się ze swoimi użytkownikami tokenami o wartości niemalże 2 miliardów dolarów. Istniały pewne wytyczne, które użytkownik musiał zrealizować takie jak połączenie portfela za pomocą Arbitrum, zestackowanie tokena na pewien czas czy dokonanie transakcji.

Im więcej warunków użytkownik spełnił (przynajmniej 3 aby się zakwalifikować) i im bardziej był aktywny tym lepsza była nagroda. Darmowe tokeny wahały się między 625 a 10,000 $ARB co w przeliczeniu na moment dystrybucji Airdropa dawało między 1000$ a 15.000$ zysku.

Ethereum Name Service

Ethereum Name Service (ENS) to usługa, która w założeniu upraszcza przesyłanie Ethereum zamieniając długie i skomplikowane adresy publiczne (numery kont) na krótkie, łatwe do zapamiętania nazwy, na wzór nicków czy loginów. Chcąc wypromować swoją ideę zorganizowano Airdropa dla użytkowników którzy do dnia 31 października 2021 roku posiadali jakiekolwiek tokeny ENS.

Ich dystrybucja była obliczana na zasadzie algorytmu uwzględniającego na przykład wiek adresu .eth, datę rejestracji i pierwszej transakcji czy dodatkowych ustawień na koncie takich jak Reverse Record. Dystrybucja była więc zależna od paru czynników, jednak rekordziści byli blisko osiągnięcia 100 tyś. dolarów całkowicie za darmo.

Internet Computer

Internet Computer Airdrop był znaczącym wydarzeniem w 2021 roku. Jego twórcy chcieli szeroko wydystrybuować swój token i zaangażować społeczność co bez wątpienia im się udało.

Każdy użytkownik, który zainteresował się projektem, założył konto i wykonał naprawdę proste czynności otrzymał 2513 tokenów ICP. Tokeny były potem odblokowywane przez 12 kolejnych miesięcy w comiesięcznych transzach.

W momencie zrzutu Airdropa token był w swoim piku wartym ponad 250$ za jednostkę, jednak od tego czasu jego cena sukcesywnie spadała. Nie zmienia to faktu, że był to kolejny Airdrop pozwalający zarobić tysiące dolarów.

Czy warto bawić się w Airdropy?

Odpowiedź na to czy warto się angażować w Airdropy w 2024 roku masz tuż powyżej w opisanych przykładach. Trzeba jednak pamiętać, że żaden Airdrop nie daje gwarancji otrzymania tokenu i uzyskania zarobku. Można jednak być niemal pewnym, że 2024 rok przyniesie wiele ciekawych projektów, na których będzie można zyskać znaczące kwoty.

Idea Airdropów zdecydowanie nie umiera i ma się dobrze. Jedynym problemem jest zalew wielu fałszywych projektów. Korzystaj tylko z Airdropów sprawdzonych i polecanych przez społeczność. Na przykład Forsawsieci.pl selekcjonuje ciekawe i bezpieczne projekty, które znaleźć możesz pod tym linkiem.

Wystrzegaj się ryzykownych Airdropów, o których absolutnie nic nie wiesz. Nie uczestnicz w Airdropach, które wymagają przesłania dokumentu tożsamości czy przelania własnych pieniędzy lub kryptowalut bez wyraźnego powodu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się odrobinę więcej na temat Airdropów przeczytaj ten artykuł.

Współczesne Airdropy w 2024 roku

Airdropy są różne. Czasem niezrozumiałe i nieprzejrzyste a czasem wyglądające jak mało ambitne gry dla dzieci. Nie wszystkie Airdropy muszą wiązać się z posiadaniem danego tokena i inwestycją własnych środków. W wielu z nich czasem wystarczy dołączenie do Twittera, zalajkowanie postów czy połączenia portfela kryptowalutowego.

Jeśli jednak możesz i chcesz poszerzyć swoje portfolio o Airdropy polegające na utrzymaniu pewnego tokenu do czasu zrzutu, zdecydowanie warto. Takie projekty często są mocniejsze, pewniejsze i gwarantują potencjalnie większy zysk.

Zawsze trzeba jednak pamiętać, że wiele z Airdropów kończy się niczym – albo na jakimś etapie projektu wszystko się zawaliło, albo są też zwykłymi oszustwami. Wiele z nich to nadal jednak wartościowe projekty pozwalające osiągać zyski sięgające setek dolarów, można by rzec z niczego.

Zachęcamy do regularnego przeglądania naszej podstrony z Airdropami, na której będziemy dzielili się ciekawymi i najgorętszymi aktualnie w sieci projektami.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 6 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka