Nest Bank – konto osobiste za bezwarunkowe 0 zł!

Nest Bank - konto osobiste za bezwarunkowe 0 zł forsawsieci

Banki od jakiegoś już czasu zmieniły swoją strategię i teraz ze świecą szukać można bezpłatnego rachunku. Na szczęście jest jeszcze Nest Bank, który oddaje w ręce klientów całkowicie darmowe konto. Dokładnie tak! W Nest Banku możesz posiadać bezpłatny rachunek wraz z darmową kartą płatniczą. Do tego oczywiście darmowe wpłaty i wypłaty z bankomatów. To się nazywa konto za bezwarunkowe 0 zł!

Spis treści

Parę słów o Nest Banku

Nazwa banku brzmi dla Ciebie obco? Nie przejmuj się, nic w tym dziwnego. Choć Nest Bank znajduje się w czołówce 20. największych banków w Polsce i istnieje od 1995 roku, parokrotnie zmieniał nazwę. Co ciekawe jego założycielem jest ta sama osoba, która założyła znacznie bardziej znany mBank czyli Sławomir Lachowski.

Bank jest również mniej znany szerszej publiczności z powodu kierowania w przeszłości swojej oferty przede wszystkim dla mikrofirm. Teraz jednak otwiera się dużo bardziej na klientów indywidualnych ze sztandarowym produktem jakim jest Nest Konto.

Nest_Bank_placówka forsawsieci

Bank posiada ponad 180 placówek w ponad 180 miastach w Polsce. Objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym zapewniającym ubezpieczenie środków do 100 tyś. zł. Jest też kontrolowany przez ważne instytucje finansowe w Polsce w tym Ministerstwo Finansów. W skrócie – Nest Bank jest tak samo wiarygodny jak pozostałe banki z czołówek reklamowych. 

Nest Konto za 0 zł

Każdy kto posiada konto bankowe nie ucieknie od dwóch kwestii – comiesięcznych opłat za prowadzenie rachunku i karty płatniczej. Co prawda, często są dość łatwe do uniknięcia spełniając proste warunki, jednak wciaż wymaga to naszej uwagi i zadbania o tą kwestię.

Nest Bank wraz z Nest Kontem upraszcza to do granic możliwości nie pobierając żadnej opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty. Bez żadnych warunków! Podkreślamy to tak mocno, ponieważ jest to podstawa podstaw, której nikt posiadający konto bankowe nie ominie. Do tego darmowe wpłaty i wypłaty (w sieci Euronet) oraz przelewy internetowe. A jeśli wpłacasz lub wypłacasz BLIKIEM to żaden bankomat w Polsce nie zarobi na tobie ani złotówki. To masz pewne jak w banku!

Nest Konto za 0 zł forsawsieci

Nie wszystkie dodatkowe funkcje banku są rzecz jasna bezpłatne. Wciąż poniesiemy opłatę za zlecenie przelewu w oddziale czy zlecenie przelewu natychmiastowego (4 zł). Tabelkę z pełniejszymi kosztami prowadzenia rachunku w Nest Banku znajdziesz pod koniec artykułu.

Powyższe sprawia, że Nest Konto pozostaje świetnym wyborem dla zapominalskich albo rzadko korzystających z konta klientów. Jest też najlepszą alternatywą jako drugie, awaryjne konto bankowe, które może spokojnie czekać na chwilę kiedy będzie potrzebne bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dla kogo skierowane jest Nest Konto?

Bank reklamuje, że oferowane przez nich konto jest niemal dla każdego. Jest w tym dużo prawdy ze względu na jego uniwersalność i mocne strony praktycznie na każdym polu. Nest Bank posiada niemal wszystkie funkcjonalności jakie posiadają inne banki, z tą różnicą że wiele z nich jest bezpłatnych.

W nasze ręce trafia zarówno bankowość internetowa jak i bardzo wygodna oraz ładna aplikacja na urządzenia przenośne. Za jej pośrednictwem możemy wykonywać wszystkie niezbędne operacje dnia codziennego.

Nest Bank z racji na stosunkowo małą liczbę placówek postawił mocny akcent na komunikację telefoniczną. Połączenie się z konsultantem trwa zaledwie paręnaście sekund i można dzięki jego pomocy załatwić większość spraw, w przeciwieństwie do możliwości jakimi dysponują konsultanci innych banków.

Na uwagę zasługuje fakt, że konto można otworzyć i aktywować w pełni online w czasie kilku do kilkunastu minut. Do wyboru jest wideoweryfikacja z konsultantem (jako najszybsza opcja) a także przelew weryfikacyjny z innego banku. Dla przyzwyczajonych do tradycji istnieje oczywiście możliwość umówienia się na podpisanie umowy w placówce banku.

nest-bank-aplikacja forsawsieci

Ze względu na te cechy z oferty Nest Banku korzystają najczęściej ludzie młodzi i przedsiębiorcy, którzy wiedzą czego oczekują od banku i jednocześnie nie chcą ponosić zbędnych kosztów związanych z obsługą konta i podstawowymi usługami.

A dla konto Nest Bank na nie?

Nest Bank nie sprawdzi się dla osób starszych i niezaznajomionych z bankowością internetową. Mała liczba placówek stacjonarnych może okazać się utrudnieniem dla seniorów przyzwyczajonych do płacenia rachunków w kasie banku. A to właśnie operacje w banku takie jak wpłata środków w okienku są jednymi z głównych opłat, za które bank pobiera pieniądze.

Z kolei minusem wśród osób młodszych i studentów może być brak możliwość przesyłania pieniędzy BLIKIEM na telefon.

Oczywiście pozostałe funkcjonalności BLIKA jak płatność w sklepach czy wypłaty za jego pośrednictwem działają jak w reszcie banków.

100 zł przelewem na konto w programie poleceń

Nest Bank posiada program poleceń, w którym zarówno osoba zakładająca konto jak i polecający otrzymują po 100 zł. Można w nim uczestniczyć poprzez wpisanie kodu na ostatniej stronie podczas składania internetowego wniosku o konto. Jeśli nie posiadasz znajomego z kodem polecającym możesz użyć naszego: +48792855954 

Zagwarantuje on 100 zł na twoim koncie jeśli w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta wykonasz 5 dowolnych płatności kartą, BLIKIEM lub przelewów oraz zapewnisz łączny wpływ 2000 zł na konto. Masz całe 3 miesiące na zrealizowanie tych celów. Możesz więc spokojnie wpłacać i wypłacać mniejsze sumy z konta aż osiągniesz wymagany limit.

400 zł zwrotu za płatności kartą

Przyznamy szczerze, że długo na to czekaliśmy, ale w końcu Nest Bank oddał do dyspozycji dla nowych klientów premię za otwarcie konta. Fakt, nie będzie ona dla wszystkich idealna, ze względu na brak premii gotówkowej. Nest Bank postawił za zwrot środków za płatności kartą do kwoty nawet 400 zł.

Przez kolejne 8 miesięcy od założenia konta można liczyć na 5% zwrotu podczas płatności kartą do maksymalnie 50 zł każdego miesiąca. Jak łatwo policzyć aby otrzymywać pełen zwrot należy dokonywać płatności na kwotę 1000 zł.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że aby danego miesiąca zwrot był naliczany konto musi zostać zasilone depozytem w wysokości 2000 zł – oczywiście jak zawsze pieniądze można wypłacić zaraz po zaksięgowaniu ich na rachunku.

Warunki uczestnictwa w promocji

Jedynymi warunkami uczestnictwa w promocji jest posiadanie polskiego dowodu osobistego i nie posiadanie konta bankowego w Nest Banku od 1 stycznia 2021 roku do dnia przystąpienia do promocji. Pełen regulamin kampanii “Wakacyjna promocja z Nest Kontem” dostępny jest po kliknięciu tutaj.

Tabela opłat i prowizji - główne koszty i usługi Nest Konta

Poniżej w tabelkach znajdziesz opisane najważniejsze cechy Nest Konta wraz z ich ewentualnymi kosztami. Jeśli chcesz przejrzeć pełną Tabelę Opłat i Prowizji dla Nest Konta jest ona dostępna po kliknięciu tutaj.

Warunki niezbędne do otwarcia konta

– polskie obywatelstwo

– zdolność do czynności prawnych

– przynajmniej 18. rok życia

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Dodatkowe funkcjonalności konta

– Blik

– Apple Pay

– Google Pay

– płatności zbliżeniowe

– Visa Mobile

 

Nazwa karty płatniczej

Visa Debit PayWave

Cechy karty

– 3D Secure

cashback

– płatności internetowe

– płatności zbliżeniowe

Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za nową kartę

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Prowizja za płatność kartą za granicą

4,9% wartości transakcji

 

Wypłaty z bankomatów w Polsce

– 0 zł z bankomatów sieci Euronet

– 6 zł z pozostałych bankomatów

Wypłaty z bankomatów Blikiem

0 zł

Wypłaty z bankomatów za granicą

6 zł oraz 4,9% wartości transakcji za przewalutowanie

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł w bankomatach/wpłatomatach sieci Euronet

Wypłata gotówki w oddziale stacjonarnym banku

10 zł

Wpłata gotówki w oddziale stacjonarnym banku

10 zł

 

Przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

4

Przelew w oddziale banku

– 5 zł dla osób do 26. roku życia

– 10 zł dla osób powyżej 26. roku życia

Zlecenia stałe

0 zł

Polecenia zapłaty

– 0 zł za utworzenie

– 5 zł w wypadku modyfikacji lub rezygnacji

Przelew SEPA (europejski)

0 zł

Przelew SWIFT (międzynarodowy)

30 zł

Przelew BLIK

Bank aktualnie nie udostępnia tej funkcjonalności

Kod autoryzacyjny SMS

0 zł

 

Nest Konto - podsumowanie

Powtórzymy to jeszcze raz do skutku. Jest to obecnie jedyne w pełni darmowe konto na polskim rynku. I nic nie zanosi się na zmianę. Nest Bank deklaruje kontynuację jak największej darmowości we wszystkich swoich produktach.

Niewątpliwie Nest Bank zalicza się do mniej znanych instytucji bankowych w Polsce. Może jesteś szczęściarzem, że dowiedziałeś się o nim właśnie teraz. Nie jest to konto bez wad, jednak zapewnia komfort i wygodę użytkowania. A co najważniejsze nie drenuje portfela. Możesz otworzyć konto w pełni za darmo i równie za darmo je po jakimś czasie zamknąć. O ile będziesz tego chciał!

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 6 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka