Pasywne zarabianie za pomocą przeglądarek internetowych

Pasywne zarabianie za pomocą przeglądarek internetowych

Każdy z nas praktycznie codziennie korzysta z przeglądarki internetowej, dlaczego więc by na tym dodatkowo nie zarabiać? Łączy się to z naszym ulubionym tematem czyli pasywnym zarabianiem. Pasywny zarobek to codzienny zysk, który płynie bez udziału świadomości osoby zainteresowanej lub z minimalnym jej udziałem. Dzisiaj przyjrzymy się jak można wdrożyć owe pasywne zarabianie za pomocą przeglądarek internetowych.

Pasywne dochody stanowią swoiste marzenie wielu osób, gdyż co może być bardziej atrakcyjne niż zyski generowane automatycznie? Istotą tego podejścia jest minimalne (lub brak) zaangażowania w proces zarabiania pieniędzy.

Przykładem pasywnego dochodu jest wynajem mieszkania. Dochody generują się automatycznie, a jedynym zaangażowaniem osoby wynajmującej jest okresowe poszukiwanie najemców, regularne konserwacje oraz kontrola rachunków, np. czynszu. Oczywiście, najpierw konieczne jest posiadanie nieruchomości.

Z tego też powodu lepszym przykładem są popularne lokaty bankowe. Przyjmijmy, że zdeponujemy 1000 zł na lokacie oprocentowanej na 8% rocznie. Taka suma generuje 80 zł zysku, zaś po opodatkowaniu pozostaje 64,80 zł zysku na koniec okresu. Oznacza to realnie niecałe 18 groszy dziennie.

Jeśli jesteś w stanie generować 18 groszy każdego dnia pasywnie, jest to równoważne posiadaniu 1000 zł zdeponowanych na rok. Należy traktować to jako punkt wyjścia do oceny potencjału pasywnego zarobku. Wiele osób, zwłaszcza młodych i niecierpliwych, lekceważy taką kwotę, nie zdając sobie sprawy, że stanowi ona swego rodzaju darmowe pieniądze.

Pasywne zarabianie nigdy nie zastąpi dochodów, jakie można uzyskać nawet z najbardziej źle płatnej pracy. Jednak są to pieniądze, które pracują dla Ciebie każdego dnia bez Twojego aktywnego udziału. W ciągu roku nawet kilka groszy może przekształcić się w całkiem znaczącą kwotę.

Największą sztuką i zarazem głównym celem jest posiadanie jak największej liczby możliwości generujących pasywny dochód.

Spis treści

Crypto Tab Browser

CryptoTab Browser jest przelądarką, która różni się znacząco od innych przeglądarek opisanych w tym artykule. Podczas korzystania z niej aktywnie Twój komputer udostępnia drobną moc obliczeniową do wydobywania Bitcoina.

Sama przeglądarka jest dość lekka (instalka na komputer waży zaledwie 1,4MB) i oparta na systemie Chromium czyli tym samym silniku, na którym stoi najpopularniejsza przeglądarka Google Chrome. Tym samym jej codziennie użytkowanie jest dość zbliżone do swojego konkurenta.

Po jej zainstalowaniu rozpoczęcie zarabiania to zaledwie parę kliknięć. Wystarczy kliknąć logo przeglądarki obok paska adresu jak na zdjęciu poniżej.

CryptoTab Browser

Następnie wystarczy przesunąć pierwszy suwak w prawo. Im dalej przesunięty tym odrobinę bardziej zostanie wykorzystana moc Twojego komputera i oczywiście tym większy i szybszy zysk. Właściwie tyle wystarczy aby przeglądarka zaczęła dla Ciebie pasywnie zarabiać. Im mocniejszy laptop/komputer tym większą moc oraz zyski można osiągać przy maksymalnym ustawieniu.

CryptoTab Browser mining

Przelądarka CryptoTab od czasów swojego powstania bardzo się rozwinęła, pozwalając znacząco zwiększyć wydobycie Bitcoina. Jak widzisz w panelu istnieją dodatkowe suwaki. Inwestując własne pieniądze można odpowiednio zwiększyć godzinowe wydobycie Bitcoina. Czy warto? Warto. Przede wszystkim im mocniejszy komputer i im dłużej pozostaje włączony przy aktywnej przelądarce tym większa będzie stopa zwrotu czyli zysk.

Oczywiście wszelkie boosty są całkowicie opcjonalne i można poprzestać na darmowym wydobyciu przy okazji korzystania z komputera i internetu. Wypłaty można realizować już od 0.00001 BTC czyli około 2 zł na moment pisania artykułu.

CryptoTab Browser zużywa pewną moc obliczeniową Twojego komputera jednak dostosowuje się dynamicznie do jego zapotrzebowania. Jeśli otworzysz więcej aplikacji, przeglądarka zmniejszy wydobycie dostosowując się do warunków aby zapewnić płynność pracy komputera. Do tego zawsze masz kontrolę nad suwakiem, którym możesz zmniejszyć lub całkowicie zatrzymać wydobycie przesuwając go całkowicie w lewo.

Przeglądarka dostępna jest zarówno na komputery stacjonarne jak i urządzenia mobilne co pozwala kumulować zyski na wielu urządzeniach jednocześnie.

Brave

Brave to innowacyjna przeglądarka internetowa, która cechuje się naciskiem na prywatność oraz bogatą funkcjonalnością. Jest na tyle dobrze zaprojektowana, że stanowi ona atrakcyjną alternatywę dla popularnych przeglądarek internetowych. Podobnie jak CryptoTab Browser, Brave również stoi na silniku Chromium, z którego korzysta Google Chrome.

Osoby zainteresowane ochroną prywatności danych i optymalizacją przeglądania internetowego z pewnością są dobrze zaznajomione z przeglądarką Brave.

Skupmy się jednak na tym co nas najbardziej interesuje, czyli na nagrodach oferowanych przez Brave za aktywne przeglądanie reklam.

Brave Browser

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem, warto zauważyć, że tradycyjne przeglądarki internetowe gromadzą dane użytkowników (takie jak ciasteczka, nawyki przeglądania czy historia wyszukiwań) w celu generowania przychodów. W przeciwieństwie do nich, przeglądarka Brave nie zbiera takich informacji, za to dodatkowo nagradza użytkowników za oglądanie reklam, które mogą być dla nich interesujące.

Aby skorzystać z Brave Rewards, w przeglądarce Brave wystarczy włączyć tę funkcję i dostosować preferencje dotyczące sposobu wyświetlania reklam. Możesz wybrać, czy chcesz oglądać reklamy na stronie Nowa karta, w kanale Brave News lub otrzymywać subtelne powiadomienia push, które nie przeszkadzają w przeglądaniu.

Warto podkreślić, że już za samo wyświetlenie reklamy Brave na ekranie otrzymujesz nagrodę, nawet jeśli w nią nie klikniesz. To stanowi dodatkową warstwę nieinwazyjności dla użytkowników.

Brave zapewnia, że użytkownicy otrzymują 70% przychodów generowanych przez reklamy. Nagrody są przekazywane w postaci tokenów BAT, które będą wypłacane użytkownikom na koniec każdego miesiąca. Ilość otrzymanych BAT zależały od liczby i rodzaju reklam, z którymi użytkownicy wchodzą w interakcję.

Z Brave korzystają tak naprawdę wszyscy, ponieważ reklamodawcy również korzystają z Brave Rewards, z racji, że mają pewność, że użytkownicy, którzy reagują na ich reklamy, są rzeczywiście zainteresowani ich produktami lub usługami.

Aby zacząć zarabiać z wykorzystaniem przeglądarki najpierw należy utworzyć konto Brave oraz portfel kryptowalutowy. Niezbędna będzie weryfikacja dokumentem tożsamości.

Jeśli chodzi o zastosowanie BAT-ów, możliwości są podobne do innych kryptowalut:

  • Wymienić je na walutę fiat (euro, dolary, złotówki itd.) lub inne kryptowaluty.
  • Przechowywać je w portfelu Brave wraz z innymi aktywami kryptograficznymi i czekać na lepsze czasy (patrz kurs tokenu).

Microsoft Edge i Nagrody Microsoft

Microsoft Edge uruchomił program zbierania punktów o nazwie Microsoft Rewards. W przeciwieństwie do pozostałych przeglądarek na tej liście Mirosoft nie oferuje pieniędzy do wypłaty, za to skupia się na swoich produktach. Na szczęście zdobywane punkty można wymienić na coś “pośredniego” w tym np. zawsze pożądaną kartę podarunkową do Allegro.

Microsoft Rewards

Aby skorzystać z programu Microsoft Rewards, należy najpierw utworzyć konto Microsoft i zalogować się na nie. Istnieje kilka sposobów zdobywania nagród, a im więcej usług Microsoftu używasz, tym więcej punktów otrzymujesz. Najprostszym sposobem na zdobycie punktów jest przeglądanie Internetu za pomocą Bing jako domyślnej wyszukiwarki, gdzie za każde wyszukiwanie otrzymujesz punkty. Jednak korzystając z przeglądarki Microsoft Edge, możesz zyskać jeszcze więcej punktów.

Główne sposoby na zdobycie nagród w ramach Microsoft Rewards obejmują:

  • Korzystanie z Microsoft Edge jako przeglądarki internetowej.
  • Wyszukiwanie za pomocą Bing w polu wyszukiwania systemu Windows w systemach Windows 10 i 11.
  • Korzystanie z Bing przez Cortanę.
  • Zakupy w sklepie Microsoft Store.
  • Odkrywanie codziennych bonusów na stronie Microsoft Rewards.
  • Gra w określone gry i zdobywanie osiągnięć na konsoli Xbox One.

Zdobytych punktów nie można wymienić na “czystą” gotówkę. Można jednak używać ich do zakupu kart podarunkowych np. do Allegro, Amazon czy Uber Eats albo wymieniać na cyfrowe dodatki do gier np. League of Legends.

Dodatkowo regularnie przeglądając program można natrafić na różne ciekawe akcje promocyjne. Na przykład teraz w zamian za korzystanie z wyszukiwarki Bing przez 3 dni z rzędu można otrzymać 3 miesiące Spotify Premium za darmo.

Czy zachęcamy do “przesiadki” z potężnego Google do wyszukiwarki Edge? Niekoniecznie, chociaż Edge coraz bardziej zaczyna Googlowi dreptać po piętach. Edge posiada też rosnącą bazę użytkowników kosztem wyszukiwarki Google, głównie za sprawą wbudowanego Chat-GPT4 wewnątrz Edge.

Presearch

Presearch jest dodatkiem (wtyczką) do przeglądarek opartych na Chromium (np. Google Chrome, Brave, CryptoTab). W ogólnej idei jest to wyszukiwarka (nie myl z przeglądarką), która zabezpieczana jest technologią blokchain podobnie jak kryptowaluty. Zasadniczo oznacza to, że jest ona obsługiwana przez węzły tworzone przez innych użytkowników Presearch.

Wyszukiwarka nagradza użytkowników tokenem PRE (0,10zł na ten moment) za każde wyszukane hasło w przeglądarce aż do 25 wyszukań dziennie. Nagroda wynosi zazwyczaj 0,01 PRE, czasem więcej przy premiowanych zapytaniach do wyszukiwarki. Oznacza to, że każdego dnia zarobić można około 2,5 grosza.

Token PRE można wypłacić na zewnętrzny portfel lub giełdę po uzbieraniu minimum 1000 tokenów PRE. Łatwa matematyka wskazuje, że uzbieranie takiej ilości zajęłoby przynajmniej 4000 dni czyli 11 lat. Jaki jest więc w tym sens?

Wyszukiwarka jest idealnym rozwiązaniem dla twórców blogów i stron internetowych. W zamian za zablokowanie tokenów PRE można uzyskać darmową reklamę i pozycjonowanie własnych słów kluczowych.

Alternatywą jest zakupienie brakujących tokenów PRE na giełdzie, przelanie je na portfel Presearch i ponowna wypłata na giełdę celem sprzedaży na inne krypto lub walutę fiat. Pytanie tylko, czy komuś chce się w to bawić?

Jeśli nie jesteś właścicielem strony internetowej Presearch potraktuj raczej jako ciekawostkę i nie marnuj na nią czasu.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, przeglądarki internetowe przeszły znaczną ewolucję – z prostych narzędzi dostępu do informacji do dynamicznych platform, które mogą pomagać użytkownikom w zarabianiu pieniędzy.

Każda z przeglądarek omówionych w tym artykule oferuje unikalne podejście do zapewniania zwrotu gotówki, nagród w postaci kryptowalut lub innych zachęt finansowych.

Najlepsze jest to, że po zainstalowaniu wybranej przeglądarki nie musisz robić praktycznie nic więcej. Korzystaj z internetu jak zawsze i raz na parę tygodni przeglądaj ile udało Ci się uzbierać. Pytanie tylko czy jesteś gotów przesiąść się z przeglądarki, z której obecnie korzystasz na nową. Przyzwyczajenie to mocna rzecz, i decyzja jak zawsze należy do Ciebie.

Korzystanie z przeglądarek dla rozwijania pasywnego dochodu możesz łączyć z innymi aplikacjami. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie przeglądania internetu z aplikacjami udostępniającymi ruch sieciowy takimi jak HoneyGain, o których możesz przeczytać tutaj.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 1 głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka