Promocje bankowe – czym są, jak skutecznie z nich korzystać i ile można zarobić

Promocje bankowe – czym są, jak skutecznie z nich korzystać i ile można zarobić forsawsieci

Coraz więcej osób decyduje się wygodę jaką daje założenie konta przez internet w kontraście do tych, którzy wolą zrobić to w oddziale banku. Jednak wciąż niewiele osób posiada świadomość, że można przy tym zarobić całkiem pokaźną sumkę. A wszystko za sprawą promocji bankowych. W artykule przybliżymy jak korzystać z promocji bankowych i dlaczego warto się nimi zainteresować.

Spis treści

Czym są promocje bankowe

Promocje bankowe są specyficznym rodzajem promocji skierowanym zazwyczaj dla nowych klientów. Zakładając konto w banku i spełniając ustalone przez bank warunki zostajemy nagrodzeni premią – najczęściej pieniężną.

Każda promocja jest inna i to poszczególne banki ustalają jej przebieg. Mimo to na przestrzeni lat powstał pewien powtarzający się schemat, który opiszemy w dalszej części artykułu. Co jednak łączy wszystkie kampanie bankowe – dostępne są wyłącznie przez internet (poza nielicznymi wyjątkami).

Czym są promocje bankowe forsawsieci

Bank tworząc nową kampanię udostępnia specjalny link, który przenosi na stronę gdzie można założyć konto. Zazwyczaj taki rachunek można otworzyć w pełni zdalnie przez internet od samego początku do końca bez wychodzenia z domu. Strony takie jak forsawsieci.pl gromadzą wszystkie promocje w jednym miejscu dzięki czemu z łatwością można przeglądać aktualne oferty wszystkich banków.

Ale po co banki właściwie rozdają pieniądze? Tylko pozornie wydaje się to być wbrew logice. Przede wszystkim pozyskanie nowego klienta jest dla banku bezcenne.  Banki mają to dobrze przekalkulowane i wiedzą, że taka inwestycja zwróci się na dłuższą metę. Oczywiście zdają sobie przy tym sprawę, że część osób po zgarnięciu premii zamknie konto. Mimo to, pewna grupa osób pozostanie z nimi na dłużej, będzie deponować środki a może nawet weźmie kredyt. Generalnie bank liczy na odrobienie w przyszłości straty i zdobycie klienta na długie lata.

Ile można zarobić na promocjach bankowych

Nie można odpowiedzieć jednoznacznie ile można zarobić na promocjach bankowych. Wynika to z faktu, że promocje i ich warunki mogą zmieniać się z czasem a premie pieniężne rosnąć lub maleć. Wystarczy przejrzeć aktualne oferty zamieszczone na naszej stronie aby być na bieżąco. Jednakże średnia kwota bonusów na ten moment mieści się w przedziale 250-600 zł

Najczęściej premia wypłacana jest wprost przelewem na konto. Nie zawsze jednak nagrodą będzie czysta gotówka. Poza premią pieniężną do najczęstszych bonusów należą:

  • Vouchery do wykorzystania w sklepach (na przykład Allegro, Biedronka)
  • Wyższe oprocentowanie zdeponowanych środków na lokacie, Konto Oszczędnościowym 
  • Procentowy zwrot wydanych środków podczas zakupów (cashback)
  • Nagrody rzeczowe np. spersonalizowana karta, tablet, smartwatch
ile można zarobić na promocjach bankowych forsawsieci

To jak zechcesz wykorzystać wiedzę odnośnie promocji bankowych podlega wyłącznie twojemu planowi. Nie ma ograniczeń co do ilości banków, z których promocji skorzystasz (poza okresem karencji, o którym przeczytasz dalej w artykule).

Być może potrzebujesz tylko jednego konta bankowego i przy okazji zgarniesz dodatkową kasę. Zawsze możesz też zadziałać na większą skalę i zdobywać premię jedną po drugiej z paru banków na raz.

Wiele osób, zwłaszcza młodych zna możliwości jakie daje internet. Posiadają również świadomość istnienia promocji bankowych i wykorzystują nadarzającą się okazję na dorobienie pokaźnej kwoty. Celem jest w jak najkrótszym czasie skorzystać z jak największej ilości okazji.

Przyjmując takie podejście i zakładając, że skorzystamy z najlepszych ofert za jednym zamachem, w kwietniu 2023  można było przytulić nawet 3170 zł. Jest to suma promocji organizowanych przez 10 największych polskich banków wśród najpopularniejszych kont osobistych. Nie mało prawda?

Warunki niezbędne do zdobycia bonusów

Zazwyczaj część bonusu otrzymujemy już za samo założenie konta. Przeważnie nagroda ta wynosi od 25 do około 33% wartości całej premii.  Pamiętajmy jednak, że warunki niezbędne do zdobycia pełnej premii każdy bank ustala indywidualnie.

Od około dwóch lat trend się ustabilizował i banki mają dość schematyczne warunki uzyskiwania nagród. Najczęstszymi wymaganiami poza samym założeniem konta są (w kolejności od najczęstszych do najrzadszych):

  • zaznaczenie zgód marketingowych wraz z przetwarzaniem danych osobowych na czas trwania promocji
  • pobranie aplikacji mobilnej banku i zalogowanie się do niej przynajmniej ra
  • wykonanie określonej liczby płatności kartą, BLIKIEM, telefonem lub inną metodą (najczęściej 1-5)
  • zapewnienie określonej sumy wpływów na konto (najczęściej między 500 zł – 1000zł)
  • skorzystanie z dodatkowego produktu banku np. utrzymanie salda 50 zł na Koncie Oszczędnościowym
warunki do zdobycia bonusów forsawsieci

W zależności od promocji i banku czasem wystarczy wykonać dane warunki jednokrotnie. Niekiedy jednak bonus podzielony jest na mniejsze części i należy wykonywać te same czynności przez parę miesięcy z rzędu.

Spójrzmy sobie na przykład.

Jak widzisz warunki były dość proste zaś bonus w wysokości 250 zł za wykonanie wszystkich czynności wygląda kusząco. Trzeba było co prawda pilnować się każdego miesiąca i wykonywać płatności, jednak hej! Takie płatności wykonuje się “przy okazji”, w końcu każdy z nas kupuje coś każdego miesiąca.

Jeśli jednak powyższy przykład ze względu na warunki czy też wysokość bonusu nie przypadł ci do gustu, żaden problem. Możesz przebierać w ofertach, które znajdziesz na naszej stronie. Jest całkiem sporo promocji i na pewno znajdziesz jakąś dla siebie. Zawsze możesz skorzystać z przygotowanego przez nas rankingu, który powinien ułatwić wybór odpowiedniego konta.

Okres karencji

Po skorzystaniu z promocji i uzyskaniu premii następuje okres karencji. Jest on niczym innym jak chwilowym wykluczeniem z udziału w podobnych promocjach danego banku. W ten sposób bank zabezpiecza się przed wielokrotnym otwieraniem konta i korzystaniem z tej samej promocji przez jedną osobę.

Zazwyczaj okres karencji trwa 2 lata co oznacza, że po skorzystaniu promocji musimy odczekać 24 miesiące przed przystąpieniem do kolejnej. Jest on odliczany najczęściej od dnia zamknięcia konta w banku. Jeśli więc planujesz korzystać z promocji bankowych cyklicznie nie zapomnij zamknąć konta zaraz po spełnieniu warunków promocji i otrzymaniu pełnej premii.

Oczywiście wciąż możesz otwierać wszelkie inne produkty w tym samym banku od kont przez lokaty na kredytach kończąc. Okres karencji dotyczy wyłącznie udziału w podobnej promocji tego samego banku i uzyskania po raz drugi premii. 

Podsumowanie

Korzystanie z promocji bankowych może być świetnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy i zwiększenie korzyści z codziennych transakcji finansowych. Można z nich uczynić nawet pewnego rodzaju sposób na życie. Korzystając mądrze i planując kolejne kroki z udziału w promocjach bankowych można całkiem ładnie sobie dorobić.

Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z warunkami oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i stylowi życia. Trzeba mieć na uwadze, że promocje ciągle się zmieniają wraz z trendami, aktualną polityką banku i ofertą konkurencji.

Zapraszamy do korzystania z naszej strony. Dbamy aby wyszukanie najlepszych promocji zawsze było łatwe. Znajdziesz u nas opisy promocji, linki do składania wniosków o otwarcie konta jak i dokładne instrukcje jak uzyskać premię.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 11 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka