Darmowe konto bankowe – czy takie jeszcze istnieją?

Darmowe konto bankowe - czy takie jeszcze istnieją

Konto bankowe mamy praktycznie wszyscy, w końcu jest ono przydatne a czasami wręcz niezbędne do codziennego funkcjonowania. Bardzo możliwe, że zastanawiałeś się czy w obecnych czasach można jeszcze otworzyć darmowe konto bankowe. Otóż na szczęście tak! Opiszemy sobie dzisiaj 4 banki, w których użytkowanie konta i karty płatniczej czyli dwóch podstawowych aspektów prowadzenia rachunku bankowego jest absolutnie darmowe.

Spis treści

Najczęstsze opłaty za prowadzenie konta bankowego

Mawia się, że pewne w życiu są tylko śmierć i podatki. Od jakiegoś czasu do tej listy możemy dodać również prowadzenie konta bankowego i przypisanej do niego karty płatniczej. Teraz praktycznie standardem jest, że każdy bank chce pobierać opłaty za jedno lub drugie…a czasem za obie te rzeczy.

Co prawda w wielu przypadkach możliwe jest zwolnienie z opłat przy spełnieniu pewnych określonych warunków. Zazwyczaj jest to wykonanie określonej liczby płatności kartą, wpłaty pewnej sumy pieniędzy na konto, czy wydanie określonej kwoty miesięcznie. To nie są szczególnie wymagające warunki, jednak zmuszają do uwagi i pamiętania o nich każdego miesiąca. Czy to oznacza, że nie ma już kont, które mogą sobie spokojnie leżeć jako drugie dodatkowe i czekać aż będą nam potrzebne?

Otóż nie, na szczęście nie. W tym artykule przedstawimy ostatnie 4 darmowe konta bankowe aktualnie dostępne w Polsce. Każde z nich gwarantuje konto bez opłat jak i darmową kartę płatniczą a często wiele więcej dodatkowych funkcji. Przy tym wszystkim są to całkiem interesujące i wyróżniające się indywidualnych charakterem rachunki bankowe.

Młodzi do 26 roku życia

Jeśli chodzi o podstawowe opłaty w korzystnej sytuacji są osoby młode najczęściej do 26. roku życia. Banki zazwyczaj chcąc przyzwyczaić do siebie młodych klientów na lata, zazwyczaj nie pobierają od nich opłat. Nie jest to regułą, podobnie jak dokładny wiek od jakiego klient przechodzi na “standardową” formułę konta dla dorosłych. Jak zawsze w takich wypadkach należy przeanalizować poszczególne oferty przed założeniem konta.

Darmowe konta bankowe

Nest Bank

Nazwa banku brzmi dla Ciebie obco? Nie przejmuj się, nic w tym dziwnego. Choć Nest Bank znajduje się w czołówce 20. największych banków w Polsce i istnieje od 1995 roku, już parokrotnie zmieniał nazwę. Co ciekawe jego założycielem jest ta sama osoba, która założyła znacznie bardziej znany mBank czyli Sławomir Lachowski.

Bank jest również mniej znany szerszej publiczności z powodu kierowania w przeszłości swojej oferty przede wszystkim dla mikrofirm. Teraz jednak otwiera się dużo bardziej na klientów indywidualnych ze sztandarowym produktem jakim jest Nest Konto.

Nest_Bank_placówka forsawsieci

Bank posiada ponad 180 placówek w ponad 180 miastach w Polsce. Objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym zapewniającym ubezpieczenie środków do 100 tyś. zł. Jest też kontrolowany przez ważne instytucje finansowe w Polsce w tym Ministerstwo Finansów. W skrócie – Nest Bank jest tak samo wiarygodny jak pozostałe banki z czołówek reklamowych. 

Nest Konto

Nest Konto jest uproszczone do granic możliwości nie pobierając żadnej opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty. Bez żadnych warunków! Do tego darmowe wpłaty i wypłaty w bankomatch (sieci Euronet) oraz przelewy internetowe. A jeśli wpłacasz lub wypłacasz BLIKIEM to żaden bankomat w Polsce nie zarobi na tobie ani złotówki. To masz pewne jak w banku!

Nest Konto za 0 zł forsawsieci

Nie wszystkie dodatkowe funkcje banku są rzecz jasna bezpłatne. Wciąż poniesiemy opłatę za zlecenie przelewu w oddziale czy zlecenie przelewu natychmiastowego (4 zł). 

Powyższe sprawia, że Nest Konto pozostaje świetnym wyborem dla zapominalskich albo rzadko korzystających z konta klientów. Jest też najlepszą alternatywą jako drugie, awaryjne konto bankowe, które może spokojnie czekać na chwilę kiedy będzie potrzebne bez ponoszenia żadnych kosztów.

Plusy Nest Konta

 • pełna darmowość konta oraz karty płatniczej
 • system poleceń – 100 zł za każdą zaproszoną osobę jeśli spełni warunki
 • płatności BLIK oraz przelewy BLIK na telefon
 • przyjazna aplikacja mobilna banku
 • szybki i skuteczny kontakt z infolinią banku
 • możliwość otwarcia konta w 15 minut w pełni zdalnie przez internet, lub podczas wizyty kuriera lub w placówce banku

Minusy Nest Konta

 • mała liczba placówek stacjonarnych banku (głównie w większych miastach)
 • darmowe wypłaty wyłącznie z bankomatów sieci Euronet lub BLIKIEM z pozostałych bankomatów (w innym wypadku 6 zł)
 • stosunkowo drogie wypłaty z bankomatów za granicą – 6 zł oraz 4,9% wartości transakcji za przewalutowanie

Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Bank jest wielkim austriackim bankiem znanym również w Polsce jednak przez pewien czas zniknął z ofertą kont osobistych. Przez ten okres świadczył usługi wyłącznie dla firm, w tym głównie kredyty gotówkowe. Od 2023 roku bank wrócił w pełni do Polski, oferując przy tym całkowicie darmowe konto bankowe.

Raiffeisen Digital Bank darmowe konto bankowe

Na ten moment bank świadczy usługi w pełni cyfrowe – nie posiada żadnej stacjonarnej placówki na terenie Polski, w której można byłoby wpłacić czy też wypłacić pieniądze. Rachunek bankowy można więc zasilić głównie zdalnie – przelewem, lub wpłacając pieniądze bezpośrednio na kartę płatniczą.

Sama karta również nie posiada swojej plastikowej wersji i jest dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej. W obecnych czasach nie stanowi to jednak większego problemu. Taką kartą możemy wygodnie płacić w sklepach internetowych albo dodać do portfela w swoim smartfonie i płacić z wykorzystaniem modułu NFC.

Raiffeisen Digital Bank może jeszcze nie świadczy wszystkich usług jakich byśmy chcieli ale ma ku temu aspiracje. Nie uświadczymy w nim również usług takich jak BLIK, czy przelew na telefon.

Raiffeisen nie jest objęty Państwowym Funduszem Gwarancyjnym w Polsce (ubezpieczającym środki do 100 tyś zł w razie niewypłacalności), za to są objęte ochroną Österreichische Raiffeisen Sicherungseinrichtung eGen, czyli austriackim odpowiednikiem BFG. Co za tym idzie trzymane na koncie środki są bezpieczne, zmienia się jedynie instytucja która zwróci nam rekompensatę na wypadek niewypłacalności banku.

Raiffeisen Digital Bank mimo swoich niedoskonałości zdecydowanie zasługuje na uwagę przez swoją pełną darmowość prowadzenia konta. Trzymanie środków, przelewy, płatności kartą – wszystko to jest i to bezpłatnie!

Bonus Raiffeisen Digital Bank - 300 zł
kliknięcia w powyższy link i pobrania aplikacji dokonaj wyłącznie z wykorzystaniem smartfona

Plusy konta Raiffeisen

 • pełna darmowość konta oraz karty wirtualnej
 • możliwość podpięcia karty wirtualnej do mobilnego portfela w telefonie i dokonywanie płatności jak zwykłą kartą z wykorzystaniem modułu NFC
 • całkowicie darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą
 • minimalistyczna ale prosta i przyjazna aplikacja banku
 • szybki kontakt z pomocą techniczną poprzez czat wbudowany w aplikacji
 • możliwość otwarcia konta w 15 minut w pełni zdalnie przez internet

Minusy konta Raiffeisen

 • brak fizycznej, plastikowej karty
 • brak placówek stacjonarnych banku w Polsce
 • brak płatności BLIK
 • wypłaty z bankomatów wyłącznie z funkcją wypłat zbliżeniowych
kliknięcia w powyższy link i pobrania aplikacji dokonaj wyłącznie z wykorzystaniem smartfona

Revolut

Revolut bezpłatne konto bankowe

Revolut jest prawdziwym fenomenem i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Konto jakie oferuje Revolut bardzo szybko zaskarbiło sobie rzesze fanów i to nie bez powodu.

Revolut jeśli chcemy zachować ścisłość nie jest bankiem, lecz fintechem czyli aplikacją umożliwiającą te same funkcjonalności co tradycyjne banki za to z większą elastycznością. Fintechy oparte są na nowych technologiach, wprowadzają więcej zmian niż opieszałe banki i siłą rzeczy o wiele bardziej dbają o klienta.

Konto Revolut śmiało można nazwać “światowym” i to nie bez powodu. W ramach jednego konta absolutnie za darmo posiadać można ponad 40 kont walutowych oraz swobodnie paroma kliknięciami wymieniać jedną walutę na drugą. Przy tym wszystkim przewalutowania są niemal darmowe, bez naliczanej prowizji (za wyjątkiem weekendów) a płatności za granicą szybkie i bezpłatne.

Konto świetnie sprawdza się na zagraniczne podróże – w jego ramach wykupić można dodatkowe ubezpieczenia czy na przykład uzyskać dostęp do saloników premium na lotniskach. W ramach aplikacji można dokonywać zakupu akcji a nawet kryptowalut poprzez wbudowane konto inwestycyjne.

Do tego w aplikacji otrzymujemy natychmiastowe przesyłanie pieniędzy między użytkownikami, wgląd w statystyki wydatków z podziałem na kategorie, handel akcjami, kryptowalutami i wiele, wiele więcej.

Dodatkowo Revolut jako jedyny bank działający w Polsce gwarantuje natychmiastowe (również w weekendy) przelewy SEPA czyli przelewy do innych europejskich krajów. Standardowo tego typu przelewy docierają na konto odbiorcy w 1-3 dni robocze.

Revolut co prawda nie jest ubezpieczony Państwowym Funduszem Gwarancyjnym, za to środki pieniężne są chronione na mocy litewskiego ubezpieczenia depozytów, zarządzanego przez Państwowy Zakład Ubezpieczeń Depozytów i Inwestycji.

Revolut darmowe konto bankowe
powyższy link gwarantuje 3 miesiące konta Premium gratis

Plusy konta Revolut

 • darmowe prowadzenie konta oraz brak opłat za kartę płatniczą
 • możliwość utworzenia dodatkowych kart wirtualnych w aplikacji
 • praktycznie bezpłatna i natychmiastowa wymiana ponad 40 walut
 • błyskawiczne przelewy SEPA
 • dostęp do handlu akcjami i kryptowalutami (dodatkowo za wypełnienie krótkich quizów zarobić można ponad 85 zł)
 • możliwość natychmiastowego przelewania środków na dowolną kartę płatniczą
 • bardzo rozbudowana aplikacja mobilna banku z wieloma funkcjami
 • możliwość otwarcia konta w 15 minut w pełni zdalnie przez internet

Minusy konta Revolut

 • brak płatności BLIK
 • brak placówek stacjonarnych w Polsce
 • 2% opłaty od wartości każdej wypłaty z bankomatu (przy kwocie przekraczającej 800 zł miesięcznie)
 • utrudniony kontakt z pomocą techniczną z czasem oczekiwania do 48 godzin na odpowiedź
powyższy link gwarantuje 3 miesiące konta Premium gratis

Citi Handlowy (CitiBank)

Do grona darmowych banków dołączył niedawno CitiHandlowy z CitiKontem. To nie byle jaki gracz, w końcu bank zajmuje 9. pozycję wśród największych polskich banków. Zakładając teraz CitiKonto bank gwarantuje pełną darmowość konta i karty z usługą wielowalutową. Do tego bezpłatne bankomaty CitiHandlowy, 4 bezpłatne wypłaty z pozostałych bankomatów każdego miesiąca, oraz 3 darmowe przelewy błyskawiczne miesięcznie.

Jest to naprawdę korzystna oferta, rzadko już spotykana wśród największych banków i prawdopodobnie nie potrwa wiecznie. Jest to jak zakładamy chwilowa akcja marketingowa, która prędzej czy później zniknie z rynku. Na razie jednak warto skorzystać.

Plusy CitiKonta

 • darmowe prowadzenie konta i karty debetowej
 • 9. największy bank w Polsce z historią sięgającą roku 1870
 • duża liczba placówek stacjonarnych w Polsce
 • karta debetowa z usługą wielowalutową
 • bezpłatne bankomaty CitiHandlowy
 • 4 bezpłatne wypłaty z pozostałych bankomatów miesięcznie
 • 3 darmowe przelewy natychmiastowe każdego miesiąca
 • szybka i sprawna infolinia banku
 • możliwość otwarcia konta zdalnie w 15 minut za pomocą dowodu osobistego i selfie
 • 20 zł premii na start za wyrażenie zgód marketinowych

Minusy CitiKonta

 • oferta prawdopodobnie ograniczona czasowo
 • brak solidnej premii za założenie konta jak to jest u innych banków tej wielkości

Podsumowanie darmowe konto bankowe

Wszystkie opisane banki są ostatnim bastionem jest chodzi o darmowe konta bankowe. Na całe szczęście ze względu na polityki i strategie biznesowe wszystkich banków (może za wyjątkiem Citi Handlowego) ten stan rzeczy na razie raczej nie ulegnie zmianie. Jeśli dokładnie przeczytałeś ich mocne i słabe strony z pewnością zauważyłeś, że ich darmowość wcale nie oznacza gorszej jakości.

Wszystkie propozycje gwarantują swobodne korzystanie z rachunków bankowych jak w każdym innym banku. Za ich pomocą można wpłacać/wypłacać pieniądze, realizować przelewy i dokonywać typowych płatności. Czego potrzeba więcej? Do tego co najważniejsze – wszystko to mamy absolutnie za darmo.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
5 3 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka