Zarabianie na płatnych ankietach – jak to działa?

Zarabianie na płatnych ankietach – jak to działa forsawsieci

Dzisiaj porozmawiamy sobie o płatnych ankietach. Dla wielu osób szukających niezależności finansowej są one pierwszym krokiem w internecie . Zazwyczaj nigdy nie są zajęciem na dłuższą metę, lecz trampoliną do szukania nowych metod zarobku. W tym artykule opiszemy, jak działa zarabianie na płatnych ankietach, jakie są zalety i wady tego zajęcia oraz ile można zarobić na wypełnianiu płatnych ankiet.

Spis treści

Co i jak z tymi płatnymi ankietami?

Jest niemal pewne, że każdy z nas zetknął się przynajmniej parę razy w swoim życiu z badaniem rynku w formie ankiet. Zapewne nigdy też nie otrzymałeś za to żadnej gratyfikacji a tym bardziej pieniędzy. Rzecz w tym, że mogłeś, a wręcz powinieneś otrzymać, bo twój czas jest cenny.

No dobrze, ale dlaczego ktoś w internecie jest gotów zapłacić za wypełnienie ankiety? Firmy lub instytucje dzięki ankietom zbierają potrzebne informacje, a kto może być lepszym źródłem niż zwykły człowiek po drugiej stronie monitora.

Dzięki temu osiąga się obopólną korzyść. Firmy zyskują niezbędne opinie, zaś ich uczestnicy zostają nagrodzeni za rzetelne odpowiedzi i swój czas.

Na czym polega zarabianie na ankietach

Zarabianie na wypełnianiu ankiet polega na udziale w badaniach marketingowych poprzez wypełnianie kwestionariuszy na różne tematy. Nie wymaga to specjalnych umiejętności, certyfikatów ani wysokiego wykształcenia. Wystarczy posiadać komputer, dostęp do Internetu i trochę wolnego czasu.

Badania są różne. Najczęściej jest to ocena jakiegoś produktu i wrażeń z nich związanych. Czasem zostaniesz poproszony o ocenę spotu reklamowego zanim trafi oficjalnie do telewizji. Mogą trafić się też badania muzyczne sprawdzające jakie piosenki są na topie i jak ludzie na nie reagują.

zarabianie na ankietach ocena płatnych ankiet forsawsieci

W nagrodę za poświęcony czas uczestnik badania otrzymuje określoną kwotę pieniędzy, lub punktów wymiennych na różne dobra na przykład doładowania, bony czy przelewy bankowe właśnie.

Jak zacząć zarabianie na wypełnianiu ankiet

Rozpoczęcie przygody z płatnymi ankietami jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiedni panel lub panele badawcze i zarejestrować się w nich za darmo. W zależności od zasad działania panelu, na niektórych od razu po założeniu konta możesz od razu wypełniać dostępne ankiety i zarabiać. W innych należy najpierw przejść przez serię ankiet profilujących, często wyjątkowo dobrze płatnych.

W wypadku tych drugich skrojone pod ciebie ankiety zaczną pojawiać się po paru godzinach lub dniach z dopasowaną tematyką. Nie zrażaj się jeśli czasem dotknie cię przestój. Być może akurat żadna firma nie szuka aktualnie osób o twoich cechach, co powinno zmienić się z czasem. Magia ankiet polega właśnie na tym, że opinia każdego się liczy. Potrzebni są zarówno starszi jak i młodsi, z dużych miast i tych ze wsi, kobiet i mężczyzn. Po prostu cierpliwie czekaj na swoją chwilę.

Zmaksymalizuj szansę oraz zyski i wybierz najlepsze panele

Oczywiście nikt nie lubi czekać, dlatego od początku nie ograniczaj się do jednego panelu. Zarabianie na ankietach jest skuteczne kiedy działasz na większą skalę. Rekomendujemy zarejestrowanie się w jak największej ilości polecanych przez nas paneli, zwłaszcza że nic to nie kosztuje.

Z czasem, kiedy lepiej się rozeznasz sam zobaczysz, które najchętniej proszą o twoją opinię i jednocześnie najlepiej płacą za twój czas. Wtedy dokonasz selekcji i pozostaniesz przy tych najbardziej godnych uwagi.

Panele badawcze godne uwagi

Paneli badawczych jest całe multum, my zarekomendujemy ci te sprawdzone, istniejące od lat. Każdy panel badawczy jest niezależny od pozostałych, co oznacza, że możesz założyć konto w dowolnych z nich. To w ilu panelach łącznie się zarejestrujesz zależy wyłącznie od ciebie.

Reaktor Opinii – to aktualnie jeden z największych polskich paneli badawczych. Oferuje ankiety w ojczystym języku, głównie na potrzeby rodzimych firm. Ankiety pojawiają się bardzo często nawet do kilkunastu tygodniowo, dość łatwo się do nich zakwalifikować.

 • wypłata przelewem na konto od 50 zł
 • 5 zł za każdą poleconą osobę
 • od 13 roku życia

MyLead to tak naprawdę sieć afilacyjna o potężnych metodach zarobku, jednak oferująca również możliwość zarabianie na ankietach. Portal posiada system, dzięki któremu odpowiadając szczerze na pytania budujesz wiarygodność i z czasem zaczniesz otrzymywać więcej ankiet ze zwiększonymi stawkami.

 • wypłaty: Bitcoin, PayPal, Revolut, Skrill
 • ładna i dopracowana strona internetowa
 • od 15 roku życia

Ysense to światowy gigant jeśli chodzi o ankiety. Pomimo, że strona jest w języku angielskim i płaci w dolarach, ankiety wyszukuje w języku polskim. Na swojej stronie oferuje szereg dodatkowych aktywności takich jak zainstalowanie gry lub skorzystanie z jakiejś oferty, za które nagradza dodatkowymi pieniędzmi. Minusem jest fakt, że czasem trzeba się trochę naklikać zanim znajdzie dopasowaną do nas ankietę.

 • wypłaty: PayPal, Skrill Payoneer, karty podarunkowe np. Amazon, Steam od 5$
 • od 16 lat

Badanie-opinii.pl – kolejny polski serwis. Ankiety pojawiają się dość, rzadko za to są dobrze płatne. Często 10 minutowe ankiety oferują od 3 do 5 zł co przekłada się nawet na 30 zł za godzinę poświęconego czasu. Poza samymi ankietami panel oferuje możliwość wcielenia się w tajemniczego klienta i tym samym zarabianie w terenie.

 • wypłata na konto bankowe od 50 zł
 • od 18 lat

Opinie.pl to serwis należący do jednych z najstarszych w Polsce funkcjonujący nieprzerwanie od lat. Średnią ilość ankiet rekompensuje fakt, że wszystkie są w języku polskim, do tego szybkie wypłaty to niewątpliwe zalety serwisu.

 • wypłata przelewem (od 40 zł) oraz bony i doładowania telefonów
 • od 16 lat

FreeCash – ankiety na tej stronie są raczej poboczną aktywnością. Strona oferuje przede wszystkim nagrody pieniężne za instalowanie gier mobilnych i osiąganie w nich określonych postępów. Jednocześnie posiada bardzo rozbudowany system poleceń nowych użytkowników, gdzie zapraszając przyjaciół otrzymujemy część udziałów z ich zysków. Strona godna polecenia dla młodszych, którzy mogą dorobić grając.

 • wypłaty: PayPal (od 5$), kryptowaluty, karty podarunkowe i doładowania/skiny do gier (od 0,30$)
 • od 13 lat

Timebucks.com jest kolejną stroną, na której ankiety są tylko jedną składową możliwości jakie ona oferuje. Ilość możliwych płatnych akcji przytłacza, podobnie jak początkowo sama strona i próba odnalezienia się na niej. Niestety serwis jest w pełni w języku angielskim.

 • wypłaty: Neteller, PayPal, Skrill
 • od 18 lat

Klubkantar.pl bardzo duży ośrodek badawczy należący do międzynarodowego koncernu. Bardzo często wyniki ich badań (czyli między innymi Twoje ankiety) cytowane są w ogólnopolskich dziennikach. Cechuje się dobrze płatnymi ankietami wycenianymi na około 12-14 zł za godzinę.

 • wypłaty: przelew bankowy, bon podarukowy Empik
 • od 16 roku życia lub od 15 za zgodą rodzica

Podobnych stron umożliwiających zarabianie na ankietach jest znacznie więcej. Skupiliśmy się na rzetelnych firmach, które cieszą się dobrą opinią w sieci i od lat pozostają wypłacalne.

Tysiące ludzi na świecie właśnie za ich pośrednictwem zarobiło często swoje pierwsze pieniądze w internecie. Niektórzy wybili się na nich i zaczęli szukać własnej drogi, innym wystarczyła radość z tych paruset złotych zarobionych własnoręcznie przed komputerem. Jak będzie z tobą?

Ile czasu zajmuje wypełnianie ankiet?

Poszczególne ankiety mają różne długości. Trwają od 2 minut do nawet pół godziny.  Oczywiście niejako oczywiste jest, że im ankieta jest dłuższa tym zazwyczaj lepiej płatna, choć nie jest to zasadą. Rzecz jasna zawsze przed rozpoczęciem ankiety jesteś poinformowany o średnim czasie jej wypełniania, który zazwyczaj jest odrobinę zawyżony.

Możesz wykorzystać zaletę internetowych ankiet i wypełniać je niezależnie od pory dnia i miejsca w jakim się znajdujesz. Pamiętaj jednak, że ankiety często ma określoną liczbę miejsc i mogą zniknąć zanim zdążysz do niej przysiąść.

Jak zapanować nad dużą ilością ankiet

czas na wypełnianie płatnych ankiet forsawsieci

Nie zapominaj, że to zawsze ty jest panem swojego czasu. Wyłącznie od ciebie zależy czy chcesz poświęcić go w danym momencie na wypełnianie płatnych ankiet. Oczywiście jeśli tylko masz taką możliwość wypełniaj je regularnie, może zostać to docenione i promowane przez panel w przyszłości.

Pamiętaj, że uczestnictwo w panelach nie wymaga na tobie logowania się co godzinę do każdego z nich. Jeśli tylko pojawi się nowa ankieta zostaniesz o niej poinformowany mailowo. Zawsze możesz też wyłączyć tą opcję w ustawieniach jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień.

Jakich typów ankiet można się spodziewać

Ankiety na jakie można natrafić są przeróżne, często wręcz zaskakujące. Dla każdej grupy wiekowej, płci i miejsca zamieszkania zawsze znajdzie się ktoś kto potrzebuje opinii osób o określonych cechach.

Od badania uniwersyteckiego na temat jakości snu w ubiegłym tygodniu, przez ocenę sytuacji w kraju po wyrażenie zdania na temat jakiegoś produktu. Często samorządy lokalne tworzą ankiety pytając mieszkańców o opinie na temat jakości życia w mieście. Czasem badanie, w którym brałeś udział może pojawić się nawet w jakiejś statystyce w telewizji.

Różnorodność jest z pewnością oczekiwana przez ankietowanych i pozwala zapobiec znużeniu wypełnianiem nieustannie podobnych ankiet. Zadbaj o posiadanie konta w paru panelach ankietowych, ponieważ poszczególne panele często współpracują z określonymi typami firm.

Idealny ankieter

Dość długo zastanawialiśmy się czy napisać ten akapit, żeby nie prowokować do nadużyć. Chcemy jednak zobrazować, że choć idealnej osoby nie ma, istnieją cechy poszukiwane chętniej.

Statystycznie odrobinę większa ilość ankiet pojawia się dla mężczyzn. Z racji, że największe firmy i innowacje rodzą się w dużych miastach, to właśnie taka lokalizacja powoduje zwiększoną szansę na otrzymanie ankiety. W końcu ciężko żeby ktoś mieszkający na wsi otrzymał ankietę o ocenie czystości tramwajów albo szybkości dowozów z Pyszne.pl.

Pozostałe atuty, które mogą świadczyć o zwiększonej liczbie ankiet to:

 • palenie i picie alkoholu, ponieważ firmy nikotynowe oraz producenci alkoholi bardzo chętnie szukają nowych inspiracji. Z tego też powodu taki typ ankiet ominie osoby niepełnoletnie.
 • duża liczba ankiet dotyczy też ubezpieczeń zwłaszcza OC/AC więc posiadanie samochodu i oczywiście prawa jazdy jest dodatkowym atutem.
 • produkty bankowe są także częstym tematem ankiet, na szczęście konto bankowe ma większość z nas więc tu nie powinno być problemu.
 • posiadanie wpływu na decyzje zakupowe. Dużo bardziej liczy się ankietowany, który sam robi zakupy, lub ma w nich czynny udział, niż ten który wyłącznie konsumuje zakupione dobra.
 • posiadanie pracy, zwłaszcza na etacie jest mile widziane. Wszak z punktu widzenia firmy osoba stabilnie pracująca ma większą szansę na skorzystanie/zakup ich produktu.
 • grupa wiekowa 22-35 wydaje się być najbardziej optymalna ze względu na produktywność i tak zwaną “siłę wieku”
 • ogólna “przeciętność”. Im bardziej swoim stylem życia, statusem majątkowym itd. jest ktoś zbliżony do “typowego Polaka” tym bardziej jego opinia pozostaje uniwersalna

Zarabianie na ankietach to bycie szczerym

Wszystko co powyższe to jedynie atuty, które mogą ale wcale nie muszą świadczyć o większej liczbie ankiet. W końcu żaden mężczyzna nie dostanie ankiety na temat podpasek, tak samo jak żaden dorosły nie zostanie poproszony o wskazanie ulubionej zabawki, klocków lub gry komputerowej.

Każda grupa ludzi jest pożądana i każdy prędzej czy później otrzyma dopasowaną pod siebie ankietę. Stanowczo zalecamy odpowiadać zgodnie z prawdą na stawiane pytania. Jedyne co możemy doradzić to otwartość na nowe doświadczenia.

Na pytanie “czy rozważałby Pan/Pani założenie nowego konta bankowego w niedalekiej przyszłości?” co byś odpowiedział? Odpowiedź twierdząca prawdopodobnie da szansę na udział w ankiecie, podczas gdy zwykłe “nie” może nie spełniać kryteriów. Ale i tu mogłoby paść zaskoczenie. Być może dana firma/instytucja zlecająca badanie chce dowiedzieć się, dlaczego ktoś nie chce zmienić konta bankowego, i to właśnie takie osoby są poszukiwane.

Po prostu bądź otwarty i autentyczny i pamiętaj, że szczerymi odpowiedziami poniekąd kreujesz rzeczywistość i wpływasz na działania wielu sfer wokół siebie.

Czy zarabianie na ankietach to sposób na zysk?

Czy wypełnianie płatnych ankiet to dobry sposób na zarobek jest kwestią odpowiedniego spojrzenia na sytuację i odpowiedzi czego oczekujesz. Od razu studzimy jednak zapał. Wypełniając płatne ankiety nie rzucisz pracy ani nie zgromadzisz fortuny.

Im więcej paneli będziesz obsługiwał, im więcej czasu poświęcisz a także im bardziej będziesz regularny w ich wypełnianiu w swoich ankietach tym twoje zyski będą odpowiednio większe.

Ile można zarobić wypełniając płatne ankiety?

Realne zarobki uzyskiwane z ankiet zależą przede wszystkim od zaangażowania czyli czasu jaki poświęcisz na ich wypełnianie oraz rzetelności. Wiele paneli (na przykład MyPay) z czasem promuje użytkowników wypełniających ankiety regularnie i zgodnie z prawdą nagradzając ich częstszymi oraz lepiej płatnymi ankietami.

W zależności od panelu i firmy, która zleca badanie z odpowiednim budżetem godzinne zarobki wahają się szeroko bo od 3 zł do nawet 18 zł. Skupiając się na rekomendowanych przez nas panelach badawczych możesz dość śmiało wyceniać swój czas na 8-12 zł za godzinę wypełniania ankiet.

Żeby zaspokoić ciekawość przedstawimy wyniki pochodzące z wypowiedzi zaufanych użytkowników for internetowych oraz naszych prywatnych doświadczeń.

Wynika z nich, że większość osób pracuje zawodowo i ankiety wypełnia sporadycznie w wolnych chwilach na dwóch lub maksymalnie trzech ulubionych panelach badawczych. Takie osoby deklarują przychody najczęściej w granicach 150-200 zł na miesiąc.

Z kolei osoby, które poświęcają się w pełni ankietom i wypełniają wszelkie możliwe, własne zarobki deklarują na poziomie 500-800 zł miesięcznie.

Podsumowanie

Wypełnianie płatnych ankiet raczej ciężko traktować jako pracę. To bardziej styl życia, sposób na spędzenie wolnego czasu i dorobienie sobie przyjemnych kwot. Pamiętajmy, że wypełniając płatne ankiety nie tylko zarabiamy ale też wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość. Siedząc w zaciszu własnego domu i odpowiadając na pytania ankietowe realnie wpływamy na działania firm, polityków czy choćby na to co będzie grane w radiu.

Poza tym, co innego może tak ucieszyć jak pierwsze 50 zł zarobione samodzielnie przed ekranem smarftona lub komputera? Z racji, że w niektórych panelach uczestniczyć mogą już osoby w wieku 13 lat, jest to świetna metoda na pierwsze pieniądze. Nawet niewielkie kwoty mogą zapewnić poczucie wolności i niezależności jaką daje internet.

Pamietaj, że dla ogromnej rzeszy ludzi, którzy dziś osiągają sukces w sieci, często początkiem było zarabianie na ankietach. I chociaż nie są one sposobem na życie, mogą być pierwszym zalążkiem który obudzi w tobie pragnienie niezależności jakie daje internet.

Jeśli ankiety cię nie przekonują, sprawdź czym są promocje bankowe. Oferują one duży, jednorazowy zastrzyk gotówki sięgający nawet paruset złotych. Wystarczy założyć konto w banku prowadzącym promocje i spełnić określone warunki.

Zawsze możesz posłużyć się naszym rankingiem jeśli nie jesteś zdecydowany, które konto oferuje najlepsze warunki i bonusy.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Reddit
Sprawdź popularne promocje
oraz promocje bankowe
4.9 12 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Pokaż wszystkie komentarze

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się napisać. Odpowiadamy w przeciągu 48 godzin.

Możesz też napisać do nas bezpośrednio na:
kontakt@forsawsieci.pl

lub skontaktować się poprzez naszego Facebooka